Dom i Wnętrze

Przestronna, modna kuchnia w stylu loftowym

Kuchnia w stylu loftowym stanowi ciekawą odmianę po tym, co jest wszystkim doskonale znane. Tak, klasyka, tradycja, minimalizm są ciekawe, ale są takie osoby, które chcą znaleźć dla siebie jeszcze ciekawszą alternatywę. Taką, która pokazać może nieco drapieżny charakter.

Gdzie pasuje kuchnia w stylu loftowym?

Wszyscy są przekonani, że styl industrialny pasuje tylko do dużych pomieszczeń. Tego typu fakty wynikają z tego, że sam styl loftowy narodził się w dużych, opuszczonych magazynach, na amerykańskich przedmieściach. Czasy się zmieniają, a styl loftowy gościć również może w małych pomieszczeniach. A to wszystko za sprawą umiejętnie dobranych dodatków. Meble dla tego pomieszczenia, są surowe w swoim odbiorze, wykończone przy pomocy drewnianych i metalowych dodatków. To pomieszczenia, które powinny posiadać duże okna lub małe okna z odpowiednio dopasowanym oświetleniem.

Stonowana kolorystyka

Kuchnia w stylu loftowym wyróżnia się również kolorystyką. I to taką stonowaną. Jeżeli ktoś ma zamiar postawić na neonowe, krzykliwe barwy, to takie trendy aranżacyjne nie są dla niego dobrą propozycją. Często, na ścianach, widnieją same, gołe cegły, które nie są otynkowane. Aczkolwiek, są one zabezpieczone w taki sposób, aby żadna z nich przypadkiem nie odłamała się od całości konstrukcji. Czerń, brąz, niekiedy biel, szarości – wydawać by się mogło, że są to “nudne” kolory. Jeżeli ktoś jednak postara się o odpowiednią aranżację loftową, jest w stanie osiągnąć bardzo ciekawy efekt wizualny. 

 

Sitemap