Dom i Wnętrze

Klasyczne garnki w nowoczesnej odsłonie

Czy garnki kuchenne mogą nas jeszcze zaskoczyć? Okazuje się, że tak – producenci stale ulepszają swoje produkty, aby oferować klientom najlepsze rozwiązania. Szukając trwałych i eleganckich garnków i patelni do kuchni warto postawić na propozycje znanych producentów. Czy wiesz, co mogą nam oni zaoferować?

Elegancki design i trwałość w jednym

To, co z pewnością wyróżnia nowoczesne garnki i patelnie to design. Projektanci zadbali o to, aby poza funkcjonalnością i trwałością garnki prezentowały się znakomicie w kuchennym otoczeniu. Pod względem designu na szczególną uwagę zasługują patelnie granitowe, których wierzchnie warstwy do złudzenia imitują… naturalny kamień! Patelnie zaopatrzone w dodatkowe powłoki pozwalają na śmielsze smażenie – powłoki hamują ryzyko przywierania pokarmów do dna, a dodatkowo pozwalają nam na smażenie na znacznie mniejszej ilości tłuszczu.

Garnki dostępne są w kolekcjach składających się z kilku lub kilkunastu elementów, przez co bez trudu dopasujemy zestaw garnków do naszych potrzeb. Nowoczesne garnki tworzone są z dużą precyzją: najchętniej wybieranym materiałem jest stal nierdzewna 18/10, która nie odkształca się, jest zabezpieczona przed rdzą. Garnki stalowe w dnie posiadają wbudowany dysk, którego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła i szybsza obróbka termiczna potraw. To także szansa na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną czy gaz!

Rozwiązania, które przypadną do gustu!

Poza trwałymi materiałami i innowacjami projektanci poprawili wiele elementów klasycznych garnków. Wewnątrz nich znajdziemy miarki do odmierzania płynów, jak również lejki czy cedzaki. Idealnie dopasowane pokrywki posiadają niewielkie odpowietrzniki, które pozwalają na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej.

Sitemap