Ciekawe

Kiedy najlepiej jechać do Alanyi na wakacje?

Wakacje w Turcji to bardzo wdzięczny temat. Turcja kusi i przyciąga. Składa się na to wiele czynników. Bardzo często są to opowieści znajomych, którzy spędzili tam wspaniałe wakacje. Po ich wysłuchaniu, aż chce się jechać tam na wakacje. Także w telewizji czy internecie można natknąć się na ciekawe materiały dotyczące Turcji. Pojawia się pierwsza myśl. Może warto jechać do Turcji na wakacje? Wszyscy chwalą Alanye, więc dobrze by się było tam wybrać. Ale pojawia się pytanie, kiedy najlepiej to zrobić? Kiedy najlepiej jechać na wakacje do Alanyi? Cóż, odpowiedź każdy musi udzielić sobie sam, ale zanim to zrobi, warto zapoznać się z poniższymi informacjami.

Idealna pora do wypoczynku w Alanyi

Pewnie nie wiecie, ale Alanya to całoroczny kurort turystyczny. Oczywiście w szczycie sezonu jest więcej odwiedzających niż poza nim, ale można spędzać tutaj wakacje przez cały rok. Osoby lubiące ciepło i słońce, ale nieprzepadające za niemal tropikalnymi upałami i dużą wilgotnością, bez problemu znajdą odpowiedni termin dla siebie.

Każdy, kto chce spędzić wakacje w przyjemnej temperaturze, opalić się na cudowny brąz, nie przejmować się pogodą, cieszyć ciepłą wodą w morzu powinien przyjechać do Alanyi w maju, czerwcu, wrześniu lub październiku. Wtedy właśnie panuje taka pogoda. Jest ciepło, ale bez okrutnie męczących upałów, jest przyjemnie. Można powiedzieć, że temperatura jest idealna i panuje komfort termiczny. Udany wypoczynek gwarantowany.

Kto może przyjechać w sezonie?

W ścisłym wakacyjnym sezonie do Alanyi może oczywiście przyjechać każdy. Ale trzeba pamiętać o tym, że w lipcu i sierpniu panują tutaj niezwykle wysokie temperatury. Do tego wilgotność powietrza jest bardzo wysoka. Można się oczywiście opalić na brązowo, pływać w ciepłym morzu lub basenach. Korzystać z wycieczek fakultatywnych, zwiedzać miasto, chodzić na imprezy i do restauracji. W tym mieście z zasady nie można się nudzić. Zawsze są dostępne atrakcje, z których można skorzystać. Tylko dla niektórych osób problemem może być wysoka temperatura, jaka wtedy panuje. Niektórzy uwielbiają właśnie taką pogodę.

Wakacje poza sezonem

Jeżeli chodzi o styczeń i luty, to w tych miesiącach w Alanyi jest najmniej słońca i jest chłodniej. Może też padać deszcz. Ale i tak można się opalać, można czasem chodzić nawet w krótkich spodenkach. I na pewno można się doskonale wyciszyć, gdyż wszystko się wycisza. Wszystko funkcjonuje wolniej, spokojniej. Ten stan ma swoje niezaprzeczalne zalety.

Sitemap