Ciekawe

Jak podawać przysmaki koniom?

Konie uwielbiają dedykowane dla nich przysmaki – wiele z dostępnych na rynku przekąsek zawiera cenne składniki i mikroelementy. Jak podawać przysmaki koniom w sposób prawidłowy? Czy istotna jest konsekwencja i rutyna?

Jak podawać przysmaki koniom, by nie nauczyć ich złych nawyków?

Zastanawiając się, jak podawać przysmaki koniom, przede wszystkim musimy pamiętać o konsekwencji. Przysmaki powinny być podawane przede wszystkim jako nagroda, kiedy zwierzę wykonało poprawny trening czy też nauczyło się nowej sztuczki. W ten sposób faktycznie nagradzane jest za wysiłek. Przysmaki należy podawać na wyciągniętej dłoni – w ten sposób koń może je bezpiecznie podbierać. Niezwykle ważne jest, aby unikać karmienia blisko przy ciele – może to prowokować zwierzę do obwąchiwania i przeszukiwania naszych kieszeni. Specjaliści podpowiadają, aby chować dłoń do kieszeni wyłącznie wtedy, kiedy chcemy podać smakołyk – konie są niezwykle spostrzegawcze, więc dłoń w kieszeni może je po prostu rozpraszać. Pisząc o tym, jak podawać przysmaki koniom, warto wspomnieć o klikerach – to przydane urządzenia, których używamy po wykonaniu zadania przez konia, a kolejno – podajemy przysmaki. W ten sposób dźwięk klikera będzie pozytywnie kojarzył się z przysmakiem.

Jak podawać przysmaki koniom, kiedy zwierzę się niecierpliwi?

Przeszukiwanie kieszeni oraz podgryzanie dłoni w celu uzyskania smakołyku jest niedopuszczalne, konieczne jest zaprowadzenie dyscypliny dla zwierzęcia. Jeśli koń się niecierpliwi zaciskamy pięść i chowamy ją za plecy, czekając, aż koń się uspokoi.

Co warto wiedzieć o karmieniu koni? Szukając przysmaków dla swoich pupili, wybierajmy produkty wysokiej jakości, pochodzące od cenionych producentów. Przysmaki mają być nie tylko smaczne, ale również zdrowe!

 

 

Sitemap