Dom i Wnętrze

Filtry wody do domowych dzbanków

Domowe dzbanki z filtrami na wodę ostatnimi czasy opanowały cały rynek artykułów gospodarstwa domowego. W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób chce oszczędzać. Nie ma nic lepszego jak zainwestowanie w filtry wody do dzbanków Aquaphor. Nie dość, że picie wody z użyciem filtrów jest smaczne i ekonomiczne to jeszcze wspiera otaczającą naturę. Jak działają filtry i dlaczego są tak cenione?

Filtry wody do dzbanków Aquaphor

 

Aquaphor to marka produkująca filtry wody do własnych dzbanków. Dzięki filtrom jakość wody pochodzącej z kranu poprawia się o 180 stopni. Przede wszystkim ze względu na własną wewnętrzną budowę filtry wody do dzbanków gromadzą w sobie wszystkie zanieczyszczenia, które znajdują się we wnętrzu wody. Zawdzięczają to węglowi aktywnemu, którym filtr wypełniony jest po brzegi. Dla niewtajemniczonych węgiel aktywny jest w postaci kuleczek, które posiadają ogromne możliwości absorbujące. Ze względu na swoją powierzchnię, która zwiększa efektywność pracy węgla aktywnego filtry są w stanie skutecznie przefiltrować nawet 150 – 200 litrów wody! Węgiel aktywny zamyka w sobie takie elementy jak metale ciężkie, chlor czy pestycydy, które niestety znajdują się w wodzie kranowej pogarszając jej jakość.

Filtry wody do dzbanków Aquaphor posiadają jeszcze jeden dodatek. Jest nią żywica jonowymienna działająca poprzez zmiękczanie wody, a więc usuwanie z niej twardości. Twarda woda powoduje wytrącanie się kamienia z urządzeń domowych takich jak czajniki, ekspresy do kawy czy żelazka. Tak więc dodawanie do takich urządzeń przefiltrowanej wody zmniejsza ryzyko odkładania się problematycznego osadu – również dlatego warto zainwestować w dzbanki filtrujące wodę!

Co ile wymieniać filtr?

 

Najpopularniejsze filtry powinno wymieniać się po przefiltrowaniu około 150 litrów wody. Chcąc być pewnym momentu, kiedy filtr utraci swoje właściwości warto zakupić specjalnie dzbanki z wskaźnikiem LED informujące o tym, że powinno wymienić się filtr na nowy.

Sitemap