Ciekawe

Federacyjny blockchain do dyspozycji

10Clouds to blockchain development company, która (jak wiele innych firm obecnych aktualnie na rynku) dba o to, aby współczesna technologia rozwijała się do przodu. To m.in. dzięki nim można mówić o czymś takim, jak federacyjny blockchain. 

Ogólnie o federacyjnym blockchain

Mówi się o nim najrzadziej, co jednak nie oznacza tego, że należy bagatelizować jego obecność. Tym bardziej, że blockchain development oferuje wciąż to nowe możliwości. Czym więc jest federacyjna sieć łańcuchów? Otóż można najlepiej ją opisać, wymieniając najważniejsze cechy. Na tej liście znaleźć można:

  • sieć nie jest dostępna dla wszystkich,
  • wgląd do łańcuchów mogą mieć różne osoby (przykładowo – prywatna sieć jest miejscem, gdzie wgląd mogą mieć tylko zaproszone osoby),
  • dane mogą dodawać tylko i wyłącznie zatwierdzeni użytkownicy,
  • właścicielem sieci mogą być liczne podmioty,
  • uczestnicy są znani,
  • prędkość transakcji jest bardzo wysoka.

Silni uczestnicy sieci

Blockchain development service sprawiła, że powstało coś, co łączy w sobie zalety sieci publicznej i prywatnej. Aczkolwiek, federacyjny blockchain różni się od nich w kilku miejscach. Mowa tutaj chociażby o silnych uczestnikach sieci, którzy pełnią funkcję walidatora bloków. Przykładowo – w sieci prywatnej jest tylko jeden organ ustalający reguły dla wszystkich, sprawując na bieżąco kontrolę. Co jeszcze należy wiedzieć o federacji? Fakt, że nie ma tutaj problemu, jeżeli chodzi o zatwierdzanie zmian, usprawnień. Warunek jest tylko jeden – wszystkie wiodące organy muszą w tej kwestii dojść między sobą do porozumienia.

Dla jednej branży

Blockchain software development sprawił, że można obecnie zamówić m.in. specjalne blockchain application development. Trzeba jednak wiedzieć, że blockchain application development nie jest na tyle dopracowany, aby federacyjne łańcuchy mogły pracować wydajnie dla wielu branż. Wręcz, jest to odradzane. Federacyjny blockchain to najlepsza propozycja dla osób, które działają w ramach jednej branży. To właśnie dla nich można stworzyć jedną sieć, jaka będzie umożliwiać lepsze przekazywanie transakcji, jak również informacji. Zaletą tego typu blockchain, jest chociażby fakt ograniczenia ryzyka. Jest to możliwe dzięki temu, że nie ma się tu do czynienia ze scentralizowaną kontrolą. O tego typu sieci warto pomyśleć wtedy, jeżeli ktoś chciałby popracować nad komunikacją, w szczególności nad lepszą możliwością przesyłu danych pomiędzy sobą. 

 

Sitemap