Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – co daje?

Depilacja laserowa to gwarancja nieskazitelnej jakości swojej skóry, której nie zapewni żadna inna metoda depilacji. Wręcz przeciwnie – po tradycyjnych metodach depilacyjnych ryzyko wystąpienia podrażnień i zaczerwienienia na skórze jest bardzo wysokie. Właśnie dlatego depilację laserową wybiera coraz większa liczba osób, które chcą uniknąć przykrego uczucia podrażnionej skóry, która wtedy w dodatku staje się nieestetyczna.

 

 

Depilacja laserowa – jak działa laser?

 

Laser depilacyjny jest głównym elementem każdego zabiegu. Osoba przeprowadzająca zabieg ma za zadanie nakierować laser powtarzającymi ruchami na daną partię ciała. Dzięki temu może on działać równomiernie i przede wszystkim skutecznie.

 

Działanie lasera opiera się niejako o prawa fizyki. Emituje on wiązkę światłą o określonej długości wyznaczanej w nanometrach oraz mocy. Parametry te są indywidualnie dopasowane do karnacji danej osoby. Działa to w taki sposób aby zapewnić skuteczność procesu, ale nie podrażnić skóry. W dzisiejszych czasach lasery ustawiają te parametry same gwarantując  100% prawdopodobieństwo sukcesu. Wiązka światła wyłapywana jest przez barwnik skóry – melaninę. W procesie termo genezy melanina nagrzewa się przekształcając energię świetlną pochodzącą z lasera w energie cieplną. Laser nagrzewa melaninę nawet do 70 stopni Celsjusza! Takiego ciepła nie wytrzymują cebulki włosowe ulegające destrukcji.

 

Sprawdź: Depilacja.pl

 

 

Jednak aby cały proces był skuteczny należy go powtarzać. I to nie raz czy dwa, ale od 4 do 9. Tylko taka regularna seria zabiegów jest w stanie zapewnić sukces. Bowiem cebulka włosowa zniszczona w złej fazie może sięga jakiś czas odbudować. Należy wcelować się w fazę wzrostu – anagenu, jednak nikt nie wie kiedy to nastąpi. Dlatego wykonując serie zabiegów oddalonych od siebie co 4-6 tygodni ma się pewność, że finalnie zniszczy się cebulkę właśnie w fazie wzrostu.

 

Podsumowanie

 

Depilacja laserowa to nie tylko modny zabieg. To również zapewnienie sobie skuteczności działania i wygody na każdym kroku. Pewność siebie w każdej sytuacji jest niezwykle ważna.

 

Sitemap