Ciekawe

Spacery duże i małe – jaki wózek dla dziecka wybrać?

Codzienne spacery to olbrzymia przyjemność dla dziecka i możliwość zażycia ruchu dla rodzica. Wraz z wiekiem spacery będą wiązać się z poznawaniem otaczającego nas świata i pokazywaniem dziecku przyrody, okolicy, zjawisk atmosferycznych. Warto zadbać o to, aby wspólne wyprawy były komfortowe, zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. W tym celu konieczne jest wybranie wygodnego wózka.

Wózki 3w1 – inwestycja na kilka lat

Jednymi z najchętniej kupowanych w ostatnich latach są wózki 3w1. Ten rodzaj wózka towarzyszyć będzie dziecku od momentu narodzin aż po ukończenie przez niego 3 lat. Nowoczesne wózki 3w1 składają się z trzech elementów: stelaża, gondoli oraz siedziska. Stelaże wykonywane są z lekkiego aluminium, przez co końcowa waga takiego stelaża nie jest wysoka. Stelaże są składane, dzięki czemu bez trudu zapakujemy wózek do bagażnika samochodowego – mówią specjaliści ze sklepu babydesigngroup.pl. Przez pierwsze miesiące życia dziecka na stelażu montujemy obszerną gondolę – gondola pozwoli na bezpieczne przewożenie dziecka, również kiedy śpi. Gondole wyposażono w obszerną budkę oraz moskitierę. Kiedy dziecko zacznie samodzielnie siadać gondolę wymieniamy na siedzisko z możliwością regulowania wysokości, odchylenia oparcia.

Wózki spacerowe – lekkie i zwrotne!

Szukające lekkiego wózka z pewnością warto zainteresować się modelami spacerowymi. Są one przeznaczone dla dzieci samodzielnie siadających, czyli od ok. 6-8 miesiąca życia. Wózki spacerowe odznaczają się niską wagą, przez co ich prowadzenie czy podnoszenie nie sprawia żadnego problemu. Wózki spacerowe wyposaża się podobnie jak w przypadku wózków 3w1 – posiadają one obszerne budki, często uzupełniane są również o moskitiery, materacyki. Dla wygody rodziców dołożono również torby na zakupy i kosze.

 

 

 

meble ogrodowe drewno metal huśtawki metalowe leżaki ogrodowe