Dom i Wnętrze

Nowoczesne kuchnie z wyspą

Nowoczesne kuchnie z wyspą przez niektóre osoby uważane są za nietrafiony trend, który przywędrował do nas zza wielkiej wody. Część osób uważa, że to jedna z najlepszych inspiracji w ostatnich czasach, która doskonale przyjęła się w polskich domach.

Nowoczesne kuchnie w Polsce

Nowoczesne kuchnie z wyspą pośrodku już od wielu lat doskonale znane są w Stanach Zjednoczonych. To właśnie stamtąd ten trend przywędrował do naszego kraju, gdzie na początku nie był czymś mile widzianym. Dlaczego? Ponieważ nasze polskie trendy nieco różnią się od tych amerykańskich. Żadne meble nie pasowały do tego, aby spełniały kryteria wyspu kuchennej. Na szczęście z czasem wymogi mebli zaczęły się zmieniać i obecnie wielu producentów (w tym także polskich) produkuje zestawy meblowe, gdzie bez problemu znaleźć można miejsca na funkcjonalną wyspę kuchenną.

Nowoczesne kuchnie aż po sufit

Obserwując nowoczesne kuchnie w wielu propozycjach aranżacyjnych można zauważyć, że kładzie się bardzo duży nacisk, aby zabudować wszystko pod sufit. Pomiędzy obecnymi szafkami a samym sufitem nie pozostawia się miejsca wolnego. Dlaczego? Aby nie doprowadzić do odkładania się kurzu na górnej warstwie mebli. Rozwiązanie bardzo wygodne i funkcjonalne – w szczególności, jeżeli ktoś nie lubi sprzątać. Takie szafki tworzą również dodatkowe miejsce do przechowywania wielu rzeczy. Nowoczesna kuchnia w stylu minimalistycznym to także indywidualne podejście do upodobań. Dzisiaj wiele osób wybiera taki styl wnętrzarski, ponieważ pasuje on do ich wymagań. 

 

toledo meble do ogrodu z metalu zestawy mebli