Dom i Wnętrze

Łóżko ogrodowe – nowoczesne leżanki do ogrodu i na taras

Wśród najchętniej kupowanych mebli ogrodowych coraz częściej wymienia się łóżko ogrodowe – leżanki ogrodowe doskonale sprawdzają się nie tylko w obszernych ogrodach, ale również na tarasach czy nad brzegami basenów przy domach. Czy takie łóżko ogrodowe będzie dla nas odpowiednim meblem wypoczynkowym? Warto sprawdzić!

Łóżko ogrodowe z technorattanu

Wygodne łóżko ogrodowe to jeden z najwygodniejszych mebli ogrodowych – nie ma co do tego wątpliwości. Większość modeli posiada możliwość regulowania zagłówka, dzięki czemu bez trudu ustawimy go w pozycji odpowiedniej do czytania czy do leżenia. Łóżko ogrodowe z technorattanu to propozycja o ponadczasowym charakterze – jest lekkie, wygodne i trwałe. Technorattan jest tworzywem o wysokiej odporności na uszkodzenia – jego strukturę tworzy włókno syntetyczne zabezpieczone przed wilgocią, wnikaniem brudu. Nawet po wielu latach użytkowania kolor technorattanu nie zmienia się, jest odporny na odbarwianie.

Stelaż łóżka ogrodowego wykonany jest z lekkiego, malowanego proszkowo aluminium. Zastosowanie takiej technologii pozwala na zabezpieczenie stelaża przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Wykorzystanie lekkiego aluminium znacząco wpływa na ostateczną wagę samego mebla, przez co jest on lekki, a jego podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia problemów.

Jak zaaranżować taras czy ogród?

Łóżko ogrodowe to jedna z wielu propozycji na ciekawą aranżację miejsca wypoczynkowego. Na niewielkich balkonach i tarasach wykorzystajmy zestawy złożone z foteli i stolika kawowego. W dużych ogrodach sprawdzą się sofy narożne, łóżko ogrodowe, meble modułowe, fotele wiszące. Warto również pomyśleć o odpowiednim zacienieniu miejsca wypoczynkowego – w tym celu możemy wybrać parasol ogrodowy.

findjango.com pergola elektryczna narożnik na balkon