Zdrowie i Uroda

Lasery CO2: w trosce o piękną skórę

Nowoczesna medycyna estetyczna otwiera przed nami ogromne możliwości. Niedoskonałości skóry, zmarszczki, blizny czy asymetria twarzy nie muszą już być źródłem kompleksów i zakłopotania. Dzięki nowoczesnym technikom i zaawansowanej aparaturze możemy skutecznie pozbyć się wszelkich mankamentów, odzyskując pewność siebie i komfort życia. Wśród ogromu kuracji przeprowadzanych w gabinetach medycyny estetycznej szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi laserowe. Czym są lasery CO2? Jak działają na skórę? Sprawdź!

Czym są lasery CO2?

Lasery CO2 są nowoczesnymi urządzeniami pozwalającymi w bezpieczny sposób rozprawić się z defektami i niedoskonałościami skóry – przebarwieniami, bliznami przerostowymi i potrądzikowymi, rozstępami, zmarszczkami, wiotką skórą pozbawioną jędrności, brodawkami wirusowymi, włókniakami czy rozszerzonymi porami. Urządzenia działają na zasadzie fototermolizy frakcyjnej. Głowica aparatu emituje wiązkę laserową miejscowo podgrzewającą wodę w tkankach, która natychmiastowo odparowuje. W wyniku reakcji wydziela się ciepło, które uszkadza komórki, a na skórze pojawiają się  charakterystyczne dziurki. Tym samym aktywują się naturalne procesy naprawcze, na skutek których w skórze powstają nowe włókna kolagenowe. Co ważne, zabieg trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut i nie wywołuje żadnych powikłań.

Kiedy widoczne są efekty?

Pełne rezultaty kuracji z wykorzystaniem lasera CO2 nie są widoczne od razu. Regeneracja skóry jest złożonym procesem potrzebującym czasu, dlatego na efekty należy poczekać zazwyczaj kilka tygodni. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość – gwarantujemy, że finalny wygląd skóry będzie w pełni satysfakcjonujący!

zestaw wypoczynkowy ogrodowy pergola z zadaszeniem englishwebteachers.com